باید در اصل تبلیغ و ماهیت آن تجدید نظر کرد/ ذائقۀ مخاطب مذهبی پس از انقلاب، تنوع بیشتری یافته است

صداوسیما گمان می‌کند که باید مردم را هدایت کند؛ اما یک رسانه وظیفه‌ای بیش از بازتاب واقعیت‌ها ندارد...

سیاسی حرف می‌زنم، پس هستم/ حزب سیاسی و مذهبی مداحان

در سال‌های اخیر، ورود بسیاری از مبلغان مذهبی و مداحان به عرصه سیاست و موضعگیری آنها درباره مهمترین مسائل روز سیاسی ـ از ...

به مناسبت سالروز درگذشت استاد رحیم موذن‌زاده اردبیلی؛ اذان با الحان ایرانی

از جمله اذان‌های قابل توجهی که در این بین گفته شده است، می‌توان به اذان‌گویی استاد مسلم آواز ایرانی تاج اصفهانی اشاره ...
نمايش آدرس ايميل
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷    ساعت ۰۹:۰۸
سانسور اربعین در رسانه‌های اروپا و آمریکا
سانسور اربعین در رسانه‌های اروپا و آمریکا
رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق با اشاره به دعوت از رسانه‌های مختلف جهان برای انعکاس حماسه اربعین حسینی سال ۹۷، گفت: رسانه‌های اروپا و آمریکا دعوت ما برای انعکاس حماسه اربعین را نپذیرفتند.
مرجع :
کرب و بلا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32867
حجت‌الاسلام سید حمید حسینی رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق با اشاره به انعکاس حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار داشت: سال گذشته در اربعین حسینی یک هزار و ۲۰۰ خبرنگار از کشورهای مختلف برای انعکاس بزرگ‌ترین پیاده‌روی مسلمانان جهان به عراق آمدند.
 
انعکاس حماسه اربعین ۹۶ توسط ۶۰۰ خبرنگار ایرانی
وی از حضور ۶۰۰ خبرنگار ایرانی برای انعکاس پیاده‌روی اربعین در سال ۹۶ خبر داد و افزود: ما هر سال از رسانه‌های کشورهای مختلف برای انعکاس این پیاده‌روی عظیم عاشقان اباعبدالله (ع) دعوت می‌کنیم که سال گذشته ۶۰۰ خبرنگار از ایران به عراق اعزام شدند.
 
امتناع رسانه‌های اروپا و آمریکا از انعکاس حماسه اربعین
حسینی با اشاره به اینکه رسانه‌های اروپا و آمریکا دعوت ما برای حضور در حماسه اربعین را رد کردند، گفت: امسال هم از رسانه‌های اروپا و آمریکا دعوت رسمی کردیم اما آن‌ها جواب رسمی دادند که در این راهپیمایی شرکت نمی‌کنند، چرا که از نظر آن‌ها راهپیمایی اربعین یک اقدام و نماد دینی است.
وی با بیان اینکه حماسه اربعین نماد عبادی و سیاسی است و تنها یک اقدام دینی به شمار نمی‌رود، افزود: رسانه‌های اروپا و آمریکا در مراسم‌های هندوستان و حج حضور می‌یابند اما از حضور در حماسه اربعین که یک نماد عبادی و سیاسی است، امتناع می‌کنند.
 
دعوت خصوصی از برخی رسانه‌های اروپا و آمریکا
رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق به دعوت خصوصی از رسانه‌های آمریکا و اروپا اشاره کرد و گفت: ما بر اساس روابطی که داریم، از برخی رسانه‌های اروپا و آمریکایی دعوت کردیم. حسینی با بیان اینکه ما پذیرای تمامی اصحاب رسانه از نقاط مختلف دنیا در عراق هستیم، تصریح کرد: در این حماسه بزرگ نه تنها اسکان و تغذیه اصحاب رسانه، بلکه امنیت آن‌ها را نیز تضمین می‌کنیم و امیدواریم امسال نیز همچون سال‌های گذشته اربعین حسینی باشکوه برگزار شود.