تحقق گفتمان‌سازی با ترسیم خط فکری برای جامعه مداحان/ وضعیت مداحی دچار دگردیسی و استحاله شده

روشن روان: بزرگترین چالشی که جامعه مداحی با آن مواجه است، این است که وضعیت مداحی در کشور دچار دگردیسی و استحاله شده و ...

تقویت روضه های خانگی را ادامه خواهیم داد/ هیئت مدیره و اعضای هیئت امنای خانه مداحان قوق دریافت نمی‌کنند

طبیعت فعالیتها روبه رو شدن با چالش‌هاست. با توجه به اینکه دو سال است که مدیر عامل خانه مداحان هستم، با چالش‌های متعددی ...

جلسات هم‌اندیشی را برگزار می‌کنیم/ سطح کیفی و کمی برنامه‌ها را ارتقا خواهیم داد

سید علی قریشی: در نظام اسلامی همه چیز باید در تراز انقلاب اسلامی باشد، اما انقلاب اسلامی باید تراز کربلا و هیئت باشد
نمايش آدرس ايميل
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶    ساعت ۱۱:۰۰
رییس کانون بسیج مداحان کشور: دنبال استعدادیابی هستیم
رییس کانون بسیج مداحان کشور: دنبال استعدادیابی هستیم
رییس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: یکی از سیاست هایی که در سال آینده دنبال می کنیم، تمرکز زدایی است تا با توجه به استعدادهای موجود در شهرهای کشور چهره های درخشان و گمنام شناسایی شوند.
مرجع :
ایرنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32681
مجتبی روشن روان عصر روز یکشنبه در جمع مداحان و شعرای آیینی کانون بسیج مداحان تربت حیدریه با اشاره به اینکه بهترین راهکار برای غلبه بر هجمه ها فعالیت تشکیلاتی و اثرگذار است، افزود: از این روی همچنین به دنبال تقویت فعالیت تشکیلاتی هستیم.
وی گفت: رمز بقای نظام اسلامی در حضور همه جانبه آحاد مختلف جامعه در صحنه های مختلف است و لذا با قدردانی از این نعمت الهی باید در تداوم این راه و تحقق آرمان ها بیش از گذشته تلاش کرد زیرا این ماندگاری برای جامعه مداحان قابل تامل است و مهم ترین نکته آن استفاده از این ظرفیت ها برای شناسایی ارزش ها و دستاوردها و شناساندن آن به مخاطبان است.
روشن روان بهترین راهکار برای غلبه بر هجمه ها علیه نظام را، فعالیت تشکیلاتی و اثر گذار دانست و افزود: اخلاص و حضور همه جانبه در قالب یک فعالیت تشکیلاتی یکی از مهم ترین شاخصه در این رویکرد است.
وی همچنین گفت: هر پنج سال یکبار هیات ها پوست اندازی و بافت آن تغییر می کند و لذا هر فعالیتی که برای آن ها و حضرت سیدالشهدا(ع) انجام می گیرد، باید از روی اخلاص باشد تا ماندگار و اثر بخش بماند.
روشن روان در ادامه با بیان اینکه مداحان نباید تنها به محیط اطراف خود اکتفا کنند، افزود: با توجه به امکانات و ظرفیت میدانی که در اختیار جامعه مداحی است، باید شعرا و نیز واعظان با نگاه عمیق و دقیق خود در پی تبلیغ اثر بخش دین مبین اسلام باشند.
وی اظهار کرد: امروز دشمن با استفاده از امکانات و تجهیزاتی که دارد کوچکترین رفتار مردم را در فضای حقیقی و مجازی رصد می کند و بنابر این باید فعل خواستن را در خود صرف کنیم و استعدادهای بالقوه را به فعلیت برسانیم.
روشن روان همچنین از کادرسازی به عنوان دیگر شاخصه مداحان یاد کرد و گفت: این کادرسازی برای نظام باید بگونه ای باشد که افراد تربیت شده در این دستگاه بتوانند جانشینان خوبی برای جامعه مداحی و هیات های مذهبی باشند.
وی افزود: در برهه ای از تاریخ انقلاب اسلامی و بنا به ضرورت فقط دفاع کردیم و بعد از آن نیز نتوانستیم به گونه شایسته ای برای انقلاب در عرصه های مختلف کادر سازی کنیم و لذا امروز یکی از ضروریات های نظام کادرسازی در ابعاد مختلف است.
حمید رضا عیدی رییس کانون بسیج مداحان تربت حیدریه نیز گفت: 243 نفر از مداحان و شعرای آیینی این شهرستان در کانون بسیج مداحان ساماندهی شده اند.
شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.