شماره شصت خبرنامه هفتگی دعبل منتشر شد
در شماره شصتم خبرنامه هفتگی دعبل، برگزیده‌ای از مطالب وبسایت دعبل پیش روی خوانندگان است. برای مطالعه خبرنامه روی مطلب ...

شعر هیات را نباید مساوی با شعر آیینی تلقی کنیم/ اضافه کردن مطلب غیرمستند در شعر نیاز نیست

محمد مهدی سیار: نوحه هم یک بخش از شعر هیات به حساب می‌آید ولی شعر هیات محدود در نوحه نیست. چون در هیات هم نوحه خوانده ...

انسانی: شعر مذهبی به ابتذال کشیده شده است/ امین‌فروغی: حال ما در وصف اهل بیت، حال پروانه‌هاست

شب شعر فاطمی «رمز طوبی» با سخنرانی علی انسانی و مهدی امین فروغی در خانه شعر سازمان فرهنگی هنری برگزار شد.

اگر کاری کنیم که غیرشیعه از ماطرد شود، خلاف خواسته اهل بیت(ع) است

ما وظیفه‌‌ای که شب‌های محرم و شب‌های ماه رمضان ‏انجام می‌‌دهیم، توان اینکه دنبال تک تک مردم برویم تا سال بعد ببینیم که ...
بنیاد دعبل
طرح پیشنهادی فاز دوم پروژه‌ی نوحه نواحی در هیئت علمی بنیاد دعبل
رمزهای عاشورا ؛ جدیدترین اثر آیت الله هاشمی رفسنجانی
دغدغه گفتمان سازي
وقتی از وطن می خوانند حتما از عاشورا نیز بگویند

طرح پیشنهادی فاز دوم پروژه‌ی نوحه نواحی در هیئت علمی بنیاد دعبل

 سومین جلسه‌ی دوره سوم هیئت علمی بنیاد دعبل خزاعی به ریاست دکتر محمدرضا سنگری و با حضور اعضا آقایان محمد اسفندیاری، مهدی ...

رمزهای عاشورا ؛ جدیدترین اثر آیت الله هاشمی رفسنجانی

قیام امام حسین(ع) یکی از رویدادهای مهم تاریخی و از شگفتی‌های عالم وجود است که هر روز، زنده تر و بالنده تر از دیروز است...

دغدغه گفتمان سازي

رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي نکات مهمي را به عنوان اولويت‌ها و فوريت‌هاي دولت يازدهم برشمردند که هر يک از آنها بايد توسط مجموعه ...

وقتی از وطن می خوانند حتما از عاشورا نیز بگویند

در دوران دفاع مقدس با یک میکروفن ساده، امپلی فایر ضعیف و یک دفترچه نوحه ساده اشعار ملی وطنی را اجرا می کردیم که برگرفته از نهضت سید ...
 
نمايش خبر در تاريخ :
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  
شماره پنجاه و نهم خبرنامه هفتگی دعبل منتشر شد
۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
در شماره پنجاه و نهم خبرنامه هفتگی دعبل، برگزیده‌ای از مطالب وبسایت دعبل پیش روی خوانندگان است. برای مطالعه خبرنامه روی مطلب کلیک یا از طریق نشانک سبز رنگ سمت چپ صفحه آن را دانلود کنید.
نقد و بررسی کتاب تاریخ قیام و مقتل جامع سیدالشهدا
۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۷
آقایان دکتر محمدرضا سنگری و استاد محمد اسفندیاری ناقدان کتاب «تاریخ قیام و مقتل جامع سیدالشهدا» خواهند بود.
شماره پنجاه و هشتم خبرنامه هفتگی دعبل منتشر شد
۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
در شماره پنجاه و هشتم خبرنامه هفتگی دعبل، برگزیده‌ای از مطالب وبسایت دعبل پیش روی خوانندگان است. برای مطالعه خبرنامه روی مطلب کلیک یا از طریق نشانک سبز رنگ سمت چپ صفحه آن را دانلود کنید.
شماره پنجاه و هفتم خبرنامه هفتگی دعبل منتشر شد
۲۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
در شماره پنجاه و هفتم خبرنامه هفتگی دعبل، برگزیده‌ای از مطالب وبسایت دعبل پیش روی خوانندگان است. برای مطالعه خبرنامه روی مطلب کلیک یا از طریق نشانک سبز رنگ سمت چپ صفحه آن را دانلود کنید.
دکتر سنگری: نسخه جدید «رستاخیز» بسیاری از مشکلات قبل را ندارد
۲۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۲
یک نویسنده و پژوهشگر عاشورایی گفت: عده‌ای پیش از آنکه فیلم را در واقعیت هنری‌اش تحلیل کنند، یک جوسازی‌هایی انجام دادند که به اعتقاد بنده، بی‌سمت و سو هم نبوده است در حالی که ما باید به هنرمندان خودمان میدان دهیم، آنها را تشویق و روحیه داده که سراغ این قبیل کارها بروند.
شماره پنجاه و ششم خبرنامه هفتگی دعبل منتشر شد
۱۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
در شماره پنجاه و ششم خبرنامه هفتگی دعبل، برگزیده‌ای از مطالب وبسایت دعبل پیش روی خوانندگان است. برای مطالعه خبرنامه روی مطلب کلیک یا از طریق نشانک سبز رنگ سمت چپ صفحه آن را دانلود کنید.
شماره پنجاه و پنجم خبرنامه هفتگی دعبل منتشر شد
۱۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
در شماره پنجاه و پنجم خبرنامه هفتگی دعبل، برگزیده‌ای از مطالب وبسایت دعبل پیش روی خوانندگان است. برای مطالعه خبرنامه روی مطلب کلیک یا از طریق نشانک سبز رنگ سمت چپ صفحه آن را دانلود کنید.
شماره پنجاه و چهارم خبرنامه هفتگی دعبل منتشر شد
۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
در شماره پنجاه و چهارم خبرنامه هفتگی دعبل، برگزیده‌ای از مطالب وبسایت دعبل پیش روی خوانندگان است. برای مطالعه خبرنامه روی مطلب کلیک یا از طریق نشانک سبز رنگ سمت چپ صفحه آن را دانلود کنید.
شماره پنجاه و سوم خبرنامه هفتگی دعبل منتشر شد
۲۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۰
در شماره پنجاه و سوم خبرنامه هفتگی دعبل، برگزیده‌ای از مطالب وبسایت دعبل پیش روی خوانندگان است. برای مطالعه خبرنامه روی مطلب کلیک یا از طریق نشانک سبز رنگ سمت چپ صفحه آن را دانلود کنید.
کمیسیون فرهنگی از بنیاد "دعبل خزاعی" حمایت می‌کند
۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۰
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است فعالیت بنیادهایی همچون "دعبل خزاعی" می تواند در ترویج و نشر مفاهیم دینی و اسلامی به شکل مطلوب به جامعه ایفای نقش کند.
انعکاس خبری نامه مداحان و ذاکرین اهل بیت(ع) به مجلس درباره بنیاد دعبل
۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۷
نامه جامعه مداحان و ذاکرین اهل بیت(ع) خطاب به ریاست مجلس شورای اسلامی درباره رسالتِ بنیاد دعبل و نطق پیش از دستور یکی از نمایندگان در خبرگزاری ها و سایت های مختلف خبری، بازتاب گسترده ای داشته است.
بازنشر/ نامه مداحان و شاعران آیینی به رئیس مجلس درباره بنیاد دعبل
۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۹
به دنبال برخی خبرها و گزارش ها درباره بودجه نهادها و موسسات فرهنگی و مذهبی که این روزها دست به دست می‌شود و سوالاتی در ذهن افکار عمومی به وجود آورده، بنیاد دعبل وظیفه خود می داند تا دراین باره شفاف سازی نماید. به همین دلیل متن نامه و پیوست های بسیار مهم تشکیلاتی و مالی این بنیاد باز نشر می‌شود؛
شماره پنجاه و دو خبرنامه هفتگی دعبل منتشر شد
۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۵
در شماره پنجاه و دوم خبرنامه هفتگی دعبل، برگزیده‌ای از مطالب وبسایت دعبل پیش روی خوانندگان است. برای مطالعه خبرنامه روی مطلب کلیک یا از طریق نشانک سبز رنگ سمت چپ صفحه آن را دانلود کنید.
شماره پنجاه و یکم خبرنامه هفتگی دعبل منتشر شد
۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
در شماره پنجاه و یکم خبرنامه هفتگی دعبل، برگزیده‌ای از مطالب وبسایت دعبل پیش روی خوانندگان است. برای مطالعه خبرنامه روی مطلب کلیک یا از طریق نشانک سبز رنگ سمت چپ صفحه آن را دانلود کنید.
مستند پرچمدار ستایشگری/ مرحوم حاج علی آهی؛ بخش پنجم
۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۵
دانلود
مستند پرچمدار ستایشگری/ مرحوم حاج علی آهی؛ بخش چهارم
۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۷
دانلود
پنجاهمین شماره خبرنامه هفتگی دعبل منتشر شد
۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
در شماره پنجاهم خبرنامه هفتگی دعبل، برگزیده‌ای از مطالب وبسایت دعبل پیش روی خوانندگان است. برای مطالعه خبرنامه روی مطلب کلیک یا از طریق نشانک سبز رنگ سمت چپ صفحه آن را دانلود کنید.
مستند پرچمدار ستایشگری/ مرحوم حاج علی آهی؛ بخش سوم
۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۱
دانلود
مستند پرچمدار ستایشگری/ مرحوم حاج علی آهی؛ بخش دوم
۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۱
دانلود
فراخوان مقاله فصلنامه دعبل ویژه ادبیات دینی و آیینی
۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۰
فصلنامۀ علمی‌ ترویجی «دعبل» ویژه ادبیات دینی و آیینی وابسته به بنیاد دعبل خزاعی با هدف تقویت پشتوانۀ علمی ادبيات دینی از نویسندگان و پژوهشگران این حوزه دعوت به همکاری می‌کند.