اگر کاری کنیم که غیرشیعه از ماطرد شود، خلاف خواسته اهل بیت(ع) است

ما وظیفه‌‌ای که شب‌های محرم و شب‌های ماه رمضان ‏انجام می‌‌دهیم، توان اینکه دنبال تک تک مردم برویم تا سال بعد ببینیم که ...

اطلاعیه مهم برای مداحان بیمه شده بنیاد دعبل

مداحان تحت بیمه بنیاد دعبل توجه کنند بیمه شده گرامی با ارسال عدد 1به شماره پیامک 30008561234560 از میزان بدهی ...

شرح امام موسی صدر بر خطبۀ حضرت زهرا(س)

حضرت فاطمه (س) این سؤال را مطرح می‌‏کند که‌ای مردم! چگونه نماز می‌‏خوانید، ولی از توطئه‏‌ها و ترفندها می‌‏هراسید؟ چگونه ...
آرشيو يادداشت
نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به هیئات مذهبی
۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۱
توصیه‌­هایی که رهبر معظم انقلاب در مورد هیئات مذهبی مطرح می­‌کنند، زیاد و متنوع است اما می‌توان آن‌ها را به‌طور کلی در شش دسته طبقه‌بندی کرد.
غروب هیچ طلوعی را تاکنون بی حسین (ع) ندیده‌ام
۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۶
در روزشمار وقایع حسینی به ایام وداع قافله سالار می رسیم و آماده شدن سپاه ایشان و حضرت زینب (س) که از برادر خود می گویند که غروب هیچ طلوعی را تاکنون بی حسین (ع) ندیده اند.
با جریان امام حسین(ع) خودمان را تطبیق دهیم
۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۸
بکوشیم با دست پر از ماه‌های محرم و صفر خارج شویم و هرچه می‌توانیم به مولایمان سید الشهدا(ع) خدمت کنیم، بکوشیم خود را با جریان امام حسین(ع) تطبیق دهیم و دیگران را نیز به این سو هدایت نماییم.
«درس‌هایی از کربلا»
۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۶
در آستانه آغاز ماه محرم، حجت‌الاسلام قرائتی با انتشار نامه‌ای با عنوان «درس‌هایی از کربلا» تذکرات ساده اما مهمی در خصوص عزاداری امام حسین(ع) عنوان و از مردم خواست این تذکرات را نشر دهند.
خون ما را در سرزمین کربلا می‏‌ریزند و حریم ما را در آن می‏‌شکنند
۲۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۷
در روزشمار وقایع حسینی به روزی می‌رسیم که امام حسین (ع) به سرزمین کربلا می‌رسند و به حدیثی از پیامبر اشاره می‌کنند و می‌فرمایند که خون ما را در این دیار می‏ ریزند و حریم ما را در این سرزمین می‏ شکنند.
امروز قافله سالار حُر را به پیوستن به سپاه خویش فرامی خواند
۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۱
در روزشمار وقایع حسینی به روزی می رسیم که امام حسین (ع) از عبیدالله حُر جعفی یاری می طلبد و او امتناع می ورزد.
آنها که می‌گفتند آمده‌ایم جانمان را فدا کنیم فرار کردند
۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۳
در روزشمار وقایع حسینی به روزی می رسیم که بعضی از سپاهیان امام حسین (ع) قصد بازگشت می کنند و یکی از یاران ایشان می گوید آنها که می گفتند آمده ایم جانمان را فدا کنیم فرار کردند.
احوال حر در کربلا/ تابحال برابر اهل بیت رسول خدا نایستاده‌ام
۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۲
در روزشمار وقایع حسینی به روزی می رسیم که حر ریاحی دچار تردید می شود و در پاسخ به یکی از سپاهیان می گوید که تابحال در برابر اهل بیت رسول الله نایستاده است.
چرا انتظار محرم را می‌کشیم؟
۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۴
شهرهایمان نشانگر انتظارمان برای آمدن محرم است، ما منتظرانیم، منتظرانی که باید نام و یاد حسین را زنده نگه دارند.
محرم، درس‌ها و عبرت‌های بزرگ
۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۹
عاشورا فقط حاوی درس‌های بزرگ نیست و عبرت‌های تکان‌دهنده‌ای را هم در خود دارد؛ عبرت‌هایی مثل چرایی و چگونگی انحراف مرکز جهان اسلام از اصل و راه حقیقی خود پس از 50 سال.
به خدا سوگند باور ندارم حتی یک نفر از مردم کوفه به یاری‌ات بشتابد
۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۳
در روزشمار وقایع حسینی به روزی می رسیم که شخصی از یاران امام حسین (ع) سعی دارد ایشان را از ادامه حرکت منصرف کند و به او می گوید که به خدا سوگند باور ندارم حتی یک نفر از مردم کوفه به یاری‌ات بشتابد.
نه بر گفته‌هاتان باور داشتم و نه بر یاری‏تان سودایی در سر
۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۵
در روزشمار وقایع حسینی به روزی می رسیم که سپاه حر در مقابل امام حسین (ع) قرار می گیرد و ایشان بعد از نشان دادن نامه های کوفیان می گویند که نه بر گفته هاتان باور داشتم و نه بر یاری‏تان سودایی در سر.
بنی‌اسراییل از طلوع فجر تا ظهور شمس هفتاد پیامبر را کُشتند
۱۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۵
در روزشمار وقایع حسینی روزی مردی بدی های کوفیان را به قافله سالار یادآوری می کند و ایشان از بنی اسراییل می گویند که از طلوع فجر تا ظهور شمس ۷۰ پیامبر را کُشتند و اینکه چگونه خدا از آنها انتقام گرفت.
منشور مداحی از منظر رهبر معظم انقلاب
۱۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۵
برای شیعیان روزهای محرم و صفر، ایام خاصی است، ایام غمناکی که به گفته‌ی امام راحل، اسلام را زنده نگه داشته است. روزهایی که کشتی نجات اباعبدالله الحسین(ع) همه را به ساحل محبوب می‌رساند. در این ایام مردم برای شرکت در عزاداری‌ها با بلبلان گلزار حسینی بیش‌تر مأنوس هستند.
تو نوری هستی که خداوند بر افروخته تا همگان را روشنی بخشد
۱۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۳
در روزشمار وقایع کاروان حسینی به زمانی می رسیم که ام وهب خدمت امام حسین (ع) می رسد و خطاب به ایشان می گوید که دلم گواه است که تو نوری هستی که خداوند بر افروخته تا همگان را روشنی بخشد.
راز بیمرگی و حیات در همراهی با آل رسول است
۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷
در روزشمار وقایع کاروان حسینی به شبی می رسیم که خواهر مسلم و حضرت زینب (س) با هم سخن می گویند و این میان مردان سپاه قافله سالار آماده مرگ در راه حسین (ع) هستند.
کوفه شهر بیعت‏ کنندگانتان نیست/هر که بر زخم نیزه بردبار است بماند
۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۶
در روزشمار وقایع کاروان حسینی به روزی می رسیم که مردی خبر می دهد مسلم بن عقیل کشته شده است و قافله سالار کربلا را قسم می دهد تا راهی را که آمده، بازگردد چرا که کوفه دیگر شهر بیعت کنندگان ایشان نیست.
نامه اشراف کوفه به امام حسین(ع)/ به سوی ما بیا که مقتدایی نداریم
۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۰
در روزشمار کاروان حسینی به روزی می رسیم که نامه کوفیان به امام حسین (ع) خوانده می شود، در زیر نامه اسامی اشراف کوفه نیز آمده است که خطاب به ایشان گفته اند به سوی ما بیا که امام و مقتدایی نداریم.
از غذای نذری تا نذر کتاب در محرم
۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۹
ماه محرم در پیش است و سنت‌های حسنه‌ای که در فرهنگ ایرانیان وجود دارند در کنار سایر مراسم‌ مذهبی ساری و جاری هستند، مانند نذری دادن غذا؛ ولی چرا نذر ما در ماه محرم هدیه کتاب‌های مناسب و مفید به کتابخانه‌ مساجد و حسینیه‌ها نباشد؟
خدا انتقام خون مظلوم را می‌گیرد
۱۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۰
حجت الاسلام قرائتی در یادداشتی نوشت: هر كجا در طول تاریخ خون مظلوم ریخته شده، انتقام الهی را به دنبال داشته است. امیدوارم مظلومیت این عزیزان باعث سرنگونی آل‌سعود و وهابیت شود.