سحر وقت مسئله گفتن نیست/ غصه می‌خورم که چرا نگذاشتم صدایم شنیده شود

مهدی حمیدی: در حال حاضر سحر که می‌شود، هر شبکه‌ای را که می‌گیرید در حال مسئله گفتن هستند. سحر بایستی با خدا حرف زد و بنده ...

چرا هنرمندان آواز به حوزه مناجات‌خوانی ورود نمی‌کنند؟+صوت مناجات

مناجات‌خوان شب‌های ماه مبارک رمضان در تلویزیون معتقد است، مداح جامع‌الاطرافی که به تمام رشته‌ها از جمله مناجات‌خوانی تسلط ...

ماجرای شفا گرفتن مرحوم عباس صالحی؛ دعاخوان خوش صدا + صوت

مردم ایران بارها دعاها و زیارات مختلفی را با صدای مرحوم حاج عباس صالحی از صداو سیما شنیده‌اند، صدای ماندگاری که خلوصی ...
آرشيو يادداشت
نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
من با خوار زیستن و خوار مردن هر دو بیگانه‌ام
۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۳
در روزشمار وقایع کاروان حسینی به روزی می رسیم که امام حسین(ع) در آستانه عاشورا برای سپاهیان سخن می گویند و بیان می کنند که با خوار زیستن و خوار مردن هر دو بیگانه‌ هستند.
بایدها و نبایدهای سخنرانی در ماه محرّم
۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۵
سخنران سعی کند آن چه را خدای متعال پوشانده، مخفی نگه دارد و اتفاقاتی را که هنگام نبرد یا کشته شدن افراد رخ داده و ممکن است بیان آن موجب توهین یا خوار شدن کشته شده‌ها شود، به زبان نیاورد.
مگر شما نبودید که نامه نوشتید و فرزند پیامبر را سوی خود خواندید؟
۲۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۷
در روزشمار وقایع حسینی روزی اشراف کوفه سپاهیان امام حسین (ع) را به بستن آب تهدید می کنند و عابس یکی از یاران بیان می کند که این کوفیان بودند که به فرزند پیامبر نامه نوشتند و او را به کوفه خواندند.
روزی که ۷۲ یار با حسین(ع) ماندند...
۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۹
در روزشمار وقایع کربلا امام حسین (ع) بعد از اینکه تنها ۷۲ تن با ایشان باقی می مانند از یکی از یاران می خواهند در نامه ای بنویسد که گویی دنیایی وجود نداشته، همانگونه که آخرت همیشگی است.
اشتیاق ما به شما از اشتیاق تشنه به آب بیشتر است
۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۰۰
در پنجمین روز از ماه محرم قافله سالار کربلا در خیمه به انتظار یاران است و مزدوران عبیدالله همه جا پراکنده اند تا راه را بر یاران ببندند.
مداح هم مداحان قدیم!
۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۵
«مداح هم مداحان قدیم»، «نوحه‌های امروز که دیگر اصیل نیستند»، «نوحه‌های امروز قابل مقایسه با نوحه‌های دیروز نیستند» و ... این‌ها جملاتی است که معمولا در این ایام شنیده و با آن‌ها سبک مداحی‌های امروز زیرسوال برده می‌شود؛ اما در عین حال این پرسش مطرح است که مگر خوانندگان مذهبی در قدیم، چه روشی برای خود ...
آنانی که به امید ظفر آمده بودند با ورود به کربلا ترکمان کردند
۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۳
در روزشمار وقایع حسینی به شبی می رسیم که حضرت عباس (ع) در صحبت با حضرت زینب (س) از اطرافیان قافله سالار می گوید و اینکه آنانی که به امید ظفر آمده بودند با ورود به کربلا ترکشان کردند.
توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به هیئات مذهبی
۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۱
توصیه‌­هایی که رهبر معظم انقلاب در مورد هیئات مذهبی مطرح می­‌کنند، زیاد و متنوع است اما می‌توان آن‌ها را به‌طور کلی در شش دسته طبقه‌بندی کرد.
غروب هیچ طلوعی را تاکنون بی حسین (ع) ندیده‌ام
۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۶
در روزشمار وقایع حسینی به ایام وداع قافله سالار می رسیم و آماده شدن سپاه ایشان و حضرت زینب (س) که از برادر خود می گویند که غروب هیچ طلوعی را تاکنون بی حسین (ع) ندیده اند.
با جریان امام حسین(ع) خودمان را تطبیق دهیم
۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۸
بکوشیم با دست پر از ماه‌های محرم و صفر خارج شویم و هرچه می‌توانیم به مولایمان سید الشهدا(ع) خدمت کنیم، بکوشیم خود را با جریان امام حسین(ع) تطبیق دهیم و دیگران را نیز به این سو هدایت نماییم.
«درس‌هایی از کربلا»
۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۶
در آستانه آغاز ماه محرم، حجت‌الاسلام قرائتی با انتشار نامه‌ای با عنوان «درس‌هایی از کربلا» تذکرات ساده اما مهمی در خصوص عزاداری امام حسین(ع) عنوان و از مردم خواست این تذکرات را نشر دهند.
خون ما را در سرزمین کربلا می‏‌ریزند و حریم ما را در آن می‏‌شکنند
۲۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۷
در روزشمار وقایع حسینی به روزی می‌رسیم که امام حسین (ع) به سرزمین کربلا می‌رسند و به حدیثی از پیامبر اشاره می‌کنند و می‌فرمایند که خون ما را در این دیار می‏ ریزند و حریم ما را در این سرزمین می‏ شکنند.
امروز قافله سالار حُر را به پیوستن به سپاه خویش فرامی خواند
۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۱
در روزشمار وقایع حسینی به روزی می رسیم که امام حسین (ع) از عبیدالله حُر جعفی یاری می طلبد و او امتناع می ورزد.
آنها که می‌گفتند آمده‌ایم جانمان را فدا کنیم فرار کردند
۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۳
در روزشمار وقایع حسینی به روزی می رسیم که بعضی از سپاهیان امام حسین (ع) قصد بازگشت می کنند و یکی از یاران ایشان می گوید آنها که می گفتند آمده ایم جانمان را فدا کنیم فرار کردند.
احوال حر در کربلا/ تابحال برابر اهل بیت رسول خدا نایستاده‌ام
۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۲
در روزشمار وقایع حسینی به روزی می رسیم که حر ریاحی دچار تردید می شود و در پاسخ به یکی از سپاهیان می گوید که تابحال در برابر اهل بیت رسول الله نایستاده است.
چرا انتظار محرم را می‌کشیم؟
۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۴
شهرهایمان نشانگر انتظارمان برای آمدن محرم است، ما منتظرانیم، منتظرانی که باید نام و یاد حسین را زنده نگه دارند.
محرم، درس‌ها و عبرت‌های بزرگ
۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۹
عاشورا فقط حاوی درس‌های بزرگ نیست و عبرت‌های تکان‌دهنده‌ای را هم در خود دارد؛ عبرت‌هایی مثل چرایی و چگونگی انحراف مرکز جهان اسلام از اصل و راه حقیقی خود پس از 50 سال.
به خدا سوگند باور ندارم حتی یک نفر از مردم کوفه به یاری‌ات بشتابد
۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۳
در روزشمار وقایع حسینی به روزی می رسیم که شخصی از یاران امام حسین (ع) سعی دارد ایشان را از ادامه حرکت منصرف کند و به او می گوید که به خدا سوگند باور ندارم حتی یک نفر از مردم کوفه به یاری‌ات بشتابد.
نه بر گفته‌هاتان باور داشتم و نه بر یاری‏تان سودایی در سر
۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۵
در روزشمار وقایع حسینی به روزی می رسیم که سپاه حر در مقابل امام حسین (ع) قرار می گیرد و ایشان بعد از نشان دادن نامه های کوفیان می گویند که نه بر گفته هاتان باور داشتم و نه بر یاری‏تان سودایی در سر.
بنی‌اسراییل از طلوع فجر تا ظهور شمس هفتاد پیامبر را کُشتند
۱۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۵
در روزشمار وقایع حسینی روزی مردی بدی های کوفیان را به قافله سالار یادآوری می کند و ایشان از بنی اسراییل می گویند که از طلوع فجر تا ظهور شمس ۷۰ پیامبر را کُشتند و اینکه چگونه خدا از آنها انتقام گرفت.