تحقق گفتمان‌سازی با ترسیم خط فکری برای جامعه مداحان/ وضعیت مداحی دچار دگردیسی و استحاله شده

روشن روان: بزرگترین چالشی که جامعه مداحی با آن مواجه است، این است که وضعیت مداحی در کشور دچار دگردیسی و استحاله شده و ...

تقویت روضه های خانگی را ادامه خواهیم داد/ هیئت مدیره و اعضای هیئت امنای خانه مداحان قوق دریافت نمی‌کنند

طبیعت فعالیتها روبه رو شدن با چالش‌هاست. با توجه به اینکه دو سال است که مدیر عامل خانه مداحان هستم، با چالش‌های متعددی ...

جلسات هم‌اندیشی را برگزار می‌کنیم/ سطح کیفی و کمی برنامه‌ها را ارتقا خواهیم داد

سید علی قریشی: در نظام اسلامی همه چیز باید در تراز انقلاب اسلامی باشد، اما انقلاب اسلامی باید تراز کربلا و هیئت باشد
آرشيو مطالب نشريه
نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
مصلح اجتماعی و خودفراموشی مضاعف*
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
نمی‌توانم باور کنم که کسی که مبادی معنوی نداشته باشد و برای مردم کوشش کند.
دکترين‌هاي هيئت‌هاي مذهبي/بخش اول
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
وقتي گفته مي‌شود رسالت يا فلسفة هيئت‌هاي مذهبي را از نو تعريف و تعيين کنيم؛ يعني اهداف کلان دوردست و البته دست‌يافتني و تحقق‌پذير براي هيئت‌ها طراحي کنيم.
نقش تشکل‌‌های مردمی دینی در توسعه و ارتقاي کیفی فرهنگ دینی جامعه
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
توسعة فرهنگي بايد جامعه را در کسب و رشد اصالت‌ها، خلاقيت‌ها و فضيلت‌هاي اجتماعي به مدد بازشناسي و بازآفريني فرهنگ مستعد خودي ياري دهد.
خون، گریه مي‌طلبد!
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
هیئت را زنده مي‌دانیم که پیوند مي‌دهد ما را با تاریخی که تکرار مي‌شود و پرچم حق و باطلی که به اهتزاز در مي‌آید و بصیرتی که نیاز است در تشخیص حق و باطل پرچم‌ها.
مروجان اسلامی برتر ( مــآب )
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
سياست ديگر وسيله نيست، بلکه به هدف تبدبل شده است. انسان‌ها، جماعت‌، احزاب و شخصيت‌ها بدان وسيله زندگي خود را مي‌گذرانند.
برخي مداحان افکار موهوم را در ميان مردم رواج مي‌دهند
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
نبايد از کنار برخي مداحان سودجو به‌راحتي گذشت. برخي مداحان ساحت معنوي مداحي را با محل کسب درآمد اشتباه گرفته‌اند.
فضاي مداحي‌ها نبايد به اغراض سياسي آلوده شود
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
فضاي مداحي‌ها نبايد به اغراض سياسي آلوده شود، بلکه بايد در نهايت متانت و به دور از هرگونه نظريه‌پردازي شخصي و سياسي برگزار شود تا مردم هم بهره ببرند.
از تحليل و تفکر سياسي تا تجليل و تکفير سياسي
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
برخي الفاظ به كار رفته از سوي مداحان ديني، آن‌‌چنان تأسف‌بار است كه بعضي رسانه‌ها، حتي از كتابت آن الفاظ نيز شرم مي‌كنند و قطار نقطه‌ها را جايگزين آن واژه‌ها مي‌كنند.
توهين و افترا در مداحي‌ها مبناي شرعي ندارد
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
بسيار جاي تعجب دارد که چرا اين آسيب گريبان برخي مداحان محترم را گرفته و آنها از فضاي محافل مذهبي به نفع مقاصد سياسي بهره مي‌گيرند و مستقيم به انسان‌هاي حقيقي و حقوقي توهين مي‌کنند و افترا مي‌بندند؛ البته اين با ذات روشنگري منافات دارد.
هيئت‌هاي مذهبي و ميتينگ‌هاي سياسي
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
هرگز نبايد و نمي‌توان مواضع برخي شخصيت‌هاي سياسي را هرقدر هم محترم و مردمي و مؤمن و حق باشند، عين ديانت شمرد و چنان بر سر آن ايستاد كه گويي همة حقيقت در آن‌کس و موضع او خلاصه شده است.
نسبت ناروا دادن در مداحي‌ها از نظر شرع مذموم است
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
زشتی نسبت ناروا در مداحی‌ها و ناهنجاری نعره‌ها و جیغ‌زدن‌های بی‌معرفت در هیئت‌های مذهبی، از انتقاداتی است که آیت الله العظمی مکارم شیرازی با خیمه در میان گذاشت.
سفر در خاطرات مه‌آلود
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
جمالي‌فرد در فصل دوم اين کتابِ در دست انتشار دربارة «بازديد عبدالسلام جلود از ايران اسلامي»، «دعوت رسمي دولت ايران از نخست‌وزير ليبي» و «گزيده‌اي از پيام سرهنگ معمر قذافي» مي‌گويد و اين همه مسيري است که در آن سعي مي‌شود، پرده از «معماي امام موسي صدر» برداشته شود.
شرح صدر
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
امام موسي صدر علاوه بر اينکه يک شهروند ايراني است و بايد با اين عنوان مسئله‌اش را پي‌گيري کرد، موضوع ربودن او به عنوان يک شخصيت برجستة سياسي ايراني در مجامع بين‌المللي قابل طرح و پي‌گيري است.
روايت صدر
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
روايت صدر مجموعة ارزشمندي از «زندگي‌نامه»، «تاريخ شفاهي»، «انديشه و سيره»، «گاه‌شمار زندگي»، «بحران پي‌گيري» مطالبي دربارة «خاندان صدر»، «اسناد»، «خاطره‌ها» و «پرسش و پاسخ» دربارة امام موسي صدر است.
قول سدید
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
برخی گفتارها درباره امام موسی صدر را بخوانید.
معرفی آثاری دربارة امام موسی صدر
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
با برخی آثار و کتب به چاپ رسیده درباره امام موسی صدر آشنا شوید.
تاوان فهم بيشتر
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
امام دعوت را پذيرفت؛ اما به کاردار ليبي اطلاع داد، مايل است سفر در تاريخ ۲۵ اوت انجام شود و او بايد ليبي را پيش از اول سپتامبر ۱۹۷۸ ترک کند تا همسر بيمارش را که در فرانسه در حال درمان است، ببيند و براي پاره‌اي کارهاي ضروري به لبنان بازگردد.
وصيت مي‌کنم ...
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
فرازي از وصيت‌نامة شهيد چمران به امام موسي صدر را بخوانید.
امام موسى صدر را در مجلس بزرگداشت «جورج جرداق»
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
گذشته از برخي گفتارهاي پرشور عاشورايي امام صدر كه در كتاب جديد «سائرون في موكب الحسين» منتشر شده، خاطرات و نوشته‌هاي پراكنده از اين ديدگاه گسترده و وسيع حكايت مي‌كند و نشان مي‌دهد كه او در پي عرضة آن مفاهيم ناب براي مخاطبان عام از هر مذهب و دين و زبان و لهجه‌اي بود.
گزيده‌ای از سخنراني امام موسی صدر در ظهر عاشورا
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
مستضعفين مي‌بينند ستم از درون خودشان پا گرفته است. غصب و استبداد و استعمار و استثمار و استحمار از درون خودشان است. در اين هنگام، نبردي ديگر آغاز مي‌شود؛ بدين‌گونه اين نبرد از ازل تا ابد، پاينده است.